Cam balkonlarınızda,düz camlarınızda veya ısıcamlarınızda açılması gereken doğal gaz ventilasyon (havalandırma) deliği veya kombi baca deliği işlemlerinizi en kısa sürede gerçekleştirmekteyiz.

Doğal gaz test ekipleri tarafından havalandırma deliği olması gerektiği gerekçesiyle veya baca deliği olması gerekçesiyle cam balkonlarınızda belirtilen kriterlerde uygun yerlere delik açtırmanız gerekebilir.
Cam balkon yaptıracakların ayrıca masraf yapmaması için bu hususu cam balkonu yaptırma aşamasında göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederiz.

Isıcam ve düz camlarınız için de hemen hemen aynı prosedür geçerlidir.

Can güvenliğiniz için gereken önlemleri alın!
Bacalı Kombiler
Bacalı cihazlar yanma için gerekli olan havayı bulundukları ortamdan alıp yanmış gazları uygun bir baca vasıtasıyla atmosfere atan cihazlardır. Bacalı cihazlar 8m3’ den küçük hacimli yerlere yerleştirilemezler. Hacimleri ne olursa olsun bacalı cihazlar balkon, yatak odası, banyo,wc gibi yerlere tesis edilemezler.


Hermetik kombiler
Bu tip cihazlar yanma için gerekli olan  havayı direk atmosferden alıp yanmış gazı atmosfere veren cihazlardır ( bulunduğu ortamın havasını kullanmazlar ). Hermetik cihazlar mutlaka dış atmosfere duvarı olan yerlere yerleştirilirler. Hermetik kombi baca çıkışları bina aydınlıklarına verilmezler.
Yoğuşmalı kombiler
Yoğuşmalı kombilerin çalışma prensibi normal hermetik cihazlar gibidir.Turbo eşanjör sistemi ile atıkgaz sıcaklığı düşürülerek yanma sonucu oluşan su buharı sisteme geri kazandırılmakta ve bunun sayesinde de yüksek verim elde edilmektedir.
Başkent Doğal Gaz Alıntı:
Hermetik cihazlarda atık gaz setinin çıkış noktası bir başka kombinin çıkış setine açılabilir pencere veya herhangi bir hava menfizine 100cm’den daha yakın olmamalıdır. Bu konuyla ilgili olarak standartlarda öngörülen detay uygulama kurallarına riayet edilmelidir.”