Isıcam  Isı kaçışlarını tek cama göre yarı yarıya azaltanaralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında, iki veya daha çok sayıda cam plakanın bir araya getirilmesiyle oluşan yalıtım camı ünitesidir.

 ısıcam  alüminyum ara boşluk çıtası ve içindeki nem giderici malzemeler ile birincil sızdırmaz “poliizobutilen”, ikincil sızdırmaz “polisülfid” veya “özel silikon” yardımıyla birleştirilir.

ısıcam üniteleri renksiz, harmandan renkli, güneş ve ısı kontrol kaplamalı veya buzlu, lamine, temperli ve emaye cam panolarla oluşturulabilir. ısıcam,kesit,çizim,montaj,üretim,ankara,yüzüncü yıl,çankaya

ısıcam  üniteleri iç ortamla dış ortam arasındaki ısı transferini geciktirerek yalıtım sağlamaktadır. Yalıtımın başarısını cam panolar arasındaki ara boşluk dolgusunun niteliği ve genişliği ile varsa kaplamanın yayınım (emissivity) katsayısı belirlemektedir. Üretim kaynaklı hatalara karşın 10 yıl süre ile üretici firma ve Trakya Cam ‘ın Garantisi altındadır. ısıcam  TS 3539 EN 1279 Yalıtım Camı Üniteleri standardına uygun olarak sadece Trakya Cam bayilerinde üretilmektedir.

ısıcam üniteleri, üretim ile montaj yerindeki hava basıncı farklılıkları nedeni ile deformasyona uğrar. Bunu önlemek amacı ile ünite kısa kenarına montaj esnasında kapatılmak üzere üretim yerinde ufak bir delik açılır ve buraya Basınç Dengeleme Talimatına uygun olarak basınç dengeleme balonu veya tıkacı takılır.

Her çift cam ısıcam  değildir bu yüzden;

1.        Ürünün üzerinde  ısıcam etiketli ibareye

2.        Ara boşluk çıtasındaki ısıcam yazısına ve ısıcam  Yetkili üretici ismine

3.        Trakya Cam güvencesindeki  10 yıllık garanti belgesinin olmasına dikkat edilmelidir.